Dernek Başkanımız Mehmet Karakulak, yardımcısı Mustafa Tellioğlu Dortmund kenti yakınlarındaki Hamm Bölgesinde Zonguldaklı işadamlarına ziyarette bulundu.

Bölgede ticaret yapan pek çok Zonguldaklı işadamının bulunduğuna dikkati çeken başkan Karakulak, irili ufaklı ticaretle uğraşan hemşehrilerimizin tolumda önem taşıdığını ifade ederek görüşlerini şöyle dile getirdi.

“Zonguldaklı hemşehrilerimizin en yoğun olduğu Ruhr Havzası’nda ticaretle uğraşmakta olan pek çok işyeri sahibi var. Gün geçtikçe sayılarında artış gözlenmekte. Ticaret hayatına adım atan genç nesil gelmekte. Almanya’da geniş bir ticaret potansiyele sahip bulunduğumuzu açıkça ifade edebilirim. Bu tabi gurur verici bir gelişme.

O nedenle biz dernek yöneticileri olarak işadamlarımızı çok önemsiyor, zaman buldukça onlara nezaket ziyaretleri yapmak, hal-hatır sormak, onlara moral kazandırmak, belki de cesaretlendirmek bizleri sevindirmekte. Ben biraz da bu konuda Almanya’da tüketici bir toplum haline geldiğimizi ekleyebilirim. Burada büyük marketlerimiz var. Burada birbirine yakın mahallelerde süper marketlerimiz var. Türkiye’den tonlarca tüketim maddesi geliyor, Bu aynı zamanda ülkemizin yurtdışı ihracatına maddi olarak büyük katkı sağlamakta. İşadamlarımızın başarısı bize de yansıyor. Onların bize de katkıları oldukça fazla. O nedenle biz onlara ziyaretimiz önem taşıdığ için bu gibi ziyaretleri dernek yöneticileri olarak yapmak zorundayız”

Hamm çevresinde bir dizi işyeri sahibi ile bir araya gelen Karakulak ve Tellioğlu, derneğimizin eski başkanlarından Ertuğrul Türkyılmaz’a “geçmiş olsun” dileğinde bulundu. Geçtüşimiz günlerde elim bir kaza sonucu parmaklarından yaralanan başkan Türkyılmaz,
” yöneticilerimizin bu ziyareti beni memnun etmiştir. Bu kişiye verilen önemi ortaya koyar. Bu arada hasret giderdiğimizi de söyleyebilirim.”

Dernek başkanına eşlik eden Tellioğlu Hamm kentinde Elektrik dükkanı bulunan Hakkı Çataklıya katkılarından dolayı derneğin bir plaketini sunduklarını ifade ederek;
” Başarılı bir işadamı olan Sayın Çataklı, işyeri konumu itibarıyla geniş piyasaya sahip biri. Çok da başarılı. Her zaman yakınlığı ile derneğimize elinden gelen desteğini esirgemeyen biri olarak, kendilerine derneğimizin bir plaketini sunduk.”

Yönetim Kurulu