Zonguldaklı girişimci Gelsenkirchen kenti Buer semtinde restoran açarak gastronomiye dünyasına katıldı.

Fotoğraflar: Sedat Kutucu

IMG-20150401-WA0006 (1)

Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Üyelerinden “Doktor Özcan Araçlı” lakabı ile tanınan Çaycuma Saltukovalı Özcan Araçlı, Gelsenkirchen kenti  Buer semtinde Ziyade adını verdiği restoranı açtı.

IMG-20150401-WA0005

Avrupa Zonguldaklılar Derneği eski başkan ve üyeleri Araçlı’nın (soldan 2.) yeni işyeri açılışına katıldılar

 

Hosterstr üzerinde bulunan Ziyade restoranta kebap çeşitleri yanı sıra her türlü fast foot yiyecekler müşterilere sunuluyor. İşyeri sahibi Araçlı konu ile ilgili, ‘ semtte böyle bir yere uzun süreden beri ihtiyaç duyulmaktaydı. Biz de bunun farkında olarak haftalar süren çalışmaların ardından açılışımızı gerçekleştirdik. Açılışımıza gelen dostlarımıza teşekkür ederiz. Mutfağımızda her türlü Kebap çeşitlerimiz mevcut olmakla birlikte çorba ve diğer yemek çeşitlerimiz de günlük servise hazır bulunmakta. ” dedi.

IMG-20150401-WA0004

Araçlı, açılışına gelen müzüsyen arkadaşı, ses sanatçısı Kenan Albayoğlu ile bir kare hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Açılış günü ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletmek için hazır bulunan Avrupa Zonguldaklılar Dernek Yönetici ve üyelerinden oluşan gurup Araçlı’ya iş hayatında başarı dileklerini ilettiler. Müzisyen camiasında çok iyi tanınan sesi ile sevilen sempatik kişiliğe sahip, güler yüzlü bir kişiliğe sahip Araçlı, açtığı restoran içinde gelen müşterilerilerine kendi elleriyle servis yaptı. Sanatçı dostu Kenan Albayoğlu ile uzun yıllar tanış olan, sahne paylaşan Araçlı, Albayoğlu’nun çiçek ile açılışa gelmesinden memnuniyetini iltifatları ile ortaya koydu. Albayoğlu, Araçlı’ya;  ” müzük hayatında başarılı olduğun kadar, hizmet sektöründe de başarılı olacağından eminim” diyereke” gelsin kebaplar, çaylar demli olsun” espirisinde bulundu.

Avrupa Zonguldaklılar Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, işyeri konusunda görüş belirterek;” Biz dernek yöneticileri olarak Zonguldaklı hemşehrilerimizin girişimci sayısının artmasından mutlu oluyoruz. Her geçen gün daha da çoğalsınlar. Onlar kazandıkça Türkiye ve Türk insanı kazansın. Bu sözlerim milliyetçilik olarak algılanmasın. Elbette yaşadığımız ülkenin ekonomisine de katkısı var. İşçi olarak gelenlerin çocukları kurdukları iş alanları ile başarılara imza atması elbette gurur verici bir durum. Dernek yönetim kurulu olarak, bölgemizdeki iş adamlarını bir çatı altında birleşmesi konusundaki fikirlerimizin yararlı faydalar sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Yakın zamanda faaliyete geçirmek istediğimiz bir projemiz konusunda girişimcilerimiz ile bir arada olacağız” açıklaması yaptı.