Gelsenkirchen, 11.Ocak 2014

6cd639bc.m

Hükûmetetin Yurt dışındaki Vatandaşları bilgilendirme amaçlı çalışma ziyaretinde, Almanya da bulunan Zonguldak AK Parti Milletvekili Özcan Ulupinar ,Münster Baskonsolos u Sayin Nafi Tosyali ve beraberindeki STK Temsilcileri(UETD)ile Almanya Zonguldaklilar Derneğini ziyaret ederek üyelerin sorunlarını dinledi ve yöneticiler ile uzun süre sohbet etti.

Türkiye de son dönemde olup bitenler hakkında vatandaşlarımizı bilgilendiren sayın Vekilimiz Özcan Ulupinar, Zonguldak ile alakalı cok önemli konularda açıklamalarda bulunup bilgiler verdi: Filyos Konusu, Zonguldak ta hastane konusu, ve TTK ile olan son gelişmeler hakkında bilgiler sundu.
Sorunların birinci sırada mavi kart ile alakalı bazı uygulama eksiklikleri, çifte vatandaşlık sorunları emekli olanların Türkiyede sınırlı ikamet süreleri Türk kökenli Alman vatandaşların miras dışı bırakılmaları da vardi.


Özcan: Cemaat-Iktidar kavgasi…

Sayın Özcan Ulupinar´ ın konuşmasında Almanya da doğup eğitimini Türkiyede tamamlamiş biri olarak Gurbetçilere daha yakın ve farklı bakışı olduğunu,kendisinin de burada Türkiyeden fazla akrabasının yaşadığinı, sorunları yakından takip edip,sikintilara Cözüm üretmeye calistiklarini dile getirirken, mevcut sorunlarin çözümlerin de takipci olacağini,aldığı notların hepsinin gerekli yerlere ulaştırilacagını vurguladı. Türkiye de bazı Basın organlarının saptırdığı gibi, Cemaat Iktidar kavgasi olmadıgını ve bundan tüm Türkiye nin zarar göreceğini,Gurbetciler in yazılan ve çizilen yalan yanlış haberlere itibar etmemeleri gerektiğini dile getirdi. Kendisinin her sene Almanya Zonguldaklilar Derneginin Kültürel gecesine katıldığını ve kendisi de Dernegin Merkezi olan Gelsenkirchen kentinde doğduğunu, bundan dolayı bu Kent`e ve Derneğe cok güçlü bir bağı oldugunu dile getirdi.

STK´lar daha aktif olsun.

Almanya Zonguldaklilar Dernek Baskanı yaptıgı konuşmasında, öncelikle bu gibi ziyaretlerin çok verimli oldugunu ve halkin Özleyip susadığı bir calışma programı oldugu Gurbetcilerin bu gibi Millet Vekil Ziyaretleri ile bu Programların devam etmesi gerektiğini ve halkın sorunlarında isabetli calışmalar yapılıp gurbetcilerin yaşadıgı sorunlara çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Bu gibi toplantılarda vatandaşlar sorunlarını dile getirme fırsatı buldugunu da ekleyen Karakulak, konusmasinda STK´ larin daha aktif olmasi gerektiğine de değindi. Toplanti sonu hem AK Partili Vekilin hemde dernek Üye ve Yöneticilerin bu buluşmadan memnun olarak ayrildiklari gözlerden kaçmadi.
Not:Sayin Vekilimizin Almanya Ziyareti son anda belli olmasi ve Programin Yogunlugu nedeniyle dernegimize Ziyaret Saati önceden netlestirilemedi,ve bu sebebten bizler Dernek Yönetimi olarak halkimiza isabetli Önbilgi verme imkanimiz olmamistir.

Saygilarimizla
Yönetim Kurulu

Fatih editör yazar