Merkezi Almanya’da olmak üzere Avrupa genelinde hizmet veren internetin ilk ve tek yol, tatil rehberi Sıla Yolu.com, Sıla Yolu’ nda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Avrupalı Türklere 10 yıldır sıla yolculuklarında yol rehberliği yapan SilaYolu.com, şimdi de Sıla Yolu Otomobil Derneği’ni kuruyor. Derneğin oluşumu için ilk adımlar  31 Ocak 2015 günü atılacak.

Merkezi Almanya’da olmak üzere Avrupa genelinde hizmet veren internetin ilk ve tek yol, tatil rehberi Sıla Yolu.com, Sıla Yolu’ nda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Avrupalı Türklere 10 yıldır sıla yolculuklarında yol rehberliği yapan SilaYolu.com, şimdi de Sıla Yolu Otomobil Derneği’ni kuruyor. Derneğin oluşumu için ilk adımlar 31 Ocak 2015 günü atılacak.

Yaptıkları başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Sıla Yolu.com kurucu üyelerinden Sezai Koç, Durmuş Çoşaran ve Murat Kaplan teknoloji harikası Sıla Yolu.com app’ı hizmete sokmak için  geri sayıma başladıklarına vurgu yaparak konu hakkında yaptıkları açıklamada ‘ Yaklaşık 10 yıldır sıla yolu yolculuklarında Avrupalı Türklere İnternet üzerinden hizmet vermekteyiz. etmekteyiz. 2002 de yola çıkan ve 2004 Yılında faaliyete gecen SilaYolu.com profesyonel ve dinamik yapısıyla tatil ve yol rehberi olarak iletişim alanında birçok yeniliklere imza atmış bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Şimdi sıra yeni bir vizyona geldi. Bunun için kolları sıvadık ve dernekleşmeye karar verdik. Bunun için 31 Ocak 2015’de Nollendorfplatz 2 Dortmund adresindeki Veliler Derneği’nde saat 13:00’de bir araya geliyoruz. SılaYolu Otomobil adı altında kurulacak derneğimizle birlikte sadece internet ortamında değil göresel medya da aktif olacağız”dediler.

kaynak: http://www.gazetehamburg.com/haber/silayoluna-yeni-vizyon/