Saarland Karaelmaslilar Derneği Şubat ayındaki resmi kuruluşundan sonra büyük mesafe kaydederek 30 Nisan 2015 tarihinde lokalini açtı. 23 Mayıs 2015 tarihinde de ilk gecesini tertipledi. Saarbrücken yakınlarındaki Völklingen şehrinde yapılan ilk gece olmasına rağmen yüksek katılım oranıyla görkemli bir geceye imza attı.

Karaelmaslilar Dernegi Baskani Ismet Akyar acilis konusmasini yaparken...

Karaelmaslilar Dernegi Baskani Ismet Akyar acilis konusmasini yaparken…

Gecenin aöılışını yapan Karaelmaslılar Dernek Başkanı İsmet Akyar ve Avrupa Zonguldaklılar Derneği Baskanı Mehmet Karakulak birliğin birleşmenin dernek olmanın dernekleşmenin önemini anlatarak bugünlere nasıl geldiklerini anlattılar.

Mehmet Karakulak’ta Avrupa Zonguldaklilar Derneği olarak kuruluşundan bugünlere maddi manevi büyük destek verdikleri Karaelmaslılar Derneği yönetimi üyeleri ve çevre halkıyla gurur duyduklarini açıkladı

Avrupa Zonguldaklilar Dernegi baskani Mehmet Karakulak acilis konusmasini yaparken. (Solda) Baskan Ismet Akyar (Sagda) Muhasip Mesut Dedemen

Avrupa Zonguldaklilar Dernegi baskani Mehmet Karakulak acilis konusmasini yaparken.
(Solda) Baskan Ismet Akyar
(Sagda) Muhasip Mesut Dedemen

Geceye katılımın ilk olmasına rağmen yüksekti.Völklingen Spor salonunun zeminine döşenen masa ve sandalyelerle yapılan hazırlıklar Völklingen ve çevre illerden gelenlerle doldu taştı. Gencler tirübune çıkmak zorunda kaldı.

Kardeş Dernek Avrupa Zonguldaklılar Derneği Otobüs ve özel araclarla 50-60 kişi ile geceye katılarak Karaelmaslılar Derneği’ne verdigi değeri göstermis oldu.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Kız Folklor grubumuzda yaptığı gösterilerle gecede izleyenlerden büyük alkiş aldı.

Avrupa Zonguldaklilar Dernegi Kiz Folklor Grubumuzun gösterileri büyük alkis aldi.

Avrupa Zonguldaklilar Dernegi Kiz Folklor Grubumuzun gösterileri büyük alkis aldi.

Neselive hareketli  bir ortamda devam eden gecede sahne alan Sezai Cağdas, Aydın Çimen ve Ramazan Çelik yöremize ait özel türkü ve oyun havaları ile  geceye renk kattılar.

Sezai Cagdas özel Türküleriyle sevenlerini costurdu.

Sezai Cagdas özel Türküleriyle sevenlerini costurdu.

Aydin Cimen yeni cikarmis oldugu albümdeki en güzel sarkilarini gecemizde Karaelmaslilara okudu.

Aydin Cimen yeni cikarmis oldugu albümdeki en güzel sarkilarini gecemizde Karaelmaslilara okudu.

Ramazan Celik her zamanki gibi sandalyede oturan Karaelmasli birakmadi.

Ramazan Celik her zamanki gibi sandalyede oturan Karaelmasli birakmadi.

Gece sonun da yapilan tombala cekilisi ise gecenin ayri bir heyecan unsuruydu,

Karaelmaslilar Dernegine maddi manevi büyük destek veren Kfz.Mekaniker (Araba Tamircisi) ve Autohändler (Araba Saticisi) Serkan Irmak tombala cekilisine Smart marka araba hediye etmisti.

Smart araba haricinde Televizyonlar ve cesitli hediyelerin cekilisiyle son bulan Saarland Karaelmaslilar Dernegi Gecesinde emegi gecenleri kutluyor,Avrupa Zonguldaklilar Dernegi olarak Karaelmaslilar Dernegi yönetimine basarilar diliyoruz….

Karaelmaslilar dernegi ve  Avrupa Zonguldaklilar Dernegi Yönetiminden birkac arkadasin gece sonunda toplu cekilen toplu resmi...

Karaelmaslilar dernegi ve
Avrupa Zonguldaklilar Dernegi Yönetiminden birkac arkadasin gece sonunda toplu cekilen toplu resmi…