Almanya Zonguldaklılar Saarbrücken Karaelmaslılar Derneği’miz çalışmalarını  üstün gayret ve çaba  ile sürdürüyor.

Güney Almanya’da Fransa ile sınır olan Saarbrücken’deki hemşehrilerimiz bulundukları bölgede gün geçtikçe toparlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Saarbrücken’de yaptığımız toplantı sonrası Almanya Zonguldak Karaelmaslılar Derneği adı altında kurulan şubemiz her geçen gün üye  sayısı artırımına gidiyor. saarbrucken02

Yeni üyelik formunu dolduran  Erdal Kartal , Süleyman Karagel, Emrah Sarımeşe ve  Murat Topal ‘da  üye formlarını doldurarak yuvaya katıldılşar. Hemşehrilerimize teşekkür ediyor, ” aramıza hoşgeldiniz”

Saarbrücken’de yaşayan hemşehrilerimiz ile bütünleşirken Almanya’nın diğer kent ve eyaletlerindeki Zonguldaklı hemşehrilerimiz ile bütünleşme çalışmalarımız ise devam ediyor. Hedefimiz; Almanya’da değişik eyaletlerde yaşamakta olan hemşehrilerimiz ile Almanya genelinde ve hatta Avrupa genelinde toparlanarak birleşebilmek. Hepimizin de azrusu bir ve beraber olabilmek. Bu toparlanma, birbirimiz ile sağlanacak iletişim ile gerçekleşecektir.

 

saarbrucken03Fransa, Belçika ve Hollanda olmak üzere Avusturya’da yaşamakta olan pek çok hemşehrimiz var. Onları da unutmuş değiliz. Zamanla uzaklar bizlere yakın olacaktır. Değerli hemşehrilerimizden ricamız, web sitemizdeki e.posta veya yönetim kurulumuzun telefonlarından  bizlere ulaşmaları yeterli olacaktır.

25 Aralık 2014  tarihinde Kurulan  şubemiz hızla büyüyor.
Yeni üyelerin hızlı artışı ile  kuruluşumuzun 5 Ocak 2015 tarihinde düzenlenen  toplantı  verimli geçti. T oplantıda yönetim kurulu başkanı İsmet AKYAR başkanlığında toplanan  yönetim kurulu  üyelerinden  Ercan Cincam ( Bşkn Yrdm), Mesut  Dedeman ( Muhasip), Erol Musluer ( Genelsekreter)  ve Saarland Eyaleti Temsilcilerinden Kadir Geldi, Cengiz Maden, Erol Karalı, Mehmet Ayaşlı, Eratan Geldi, Dursun Altoprak, Recep Ünsal, Veli Kök, Emin Koymat, ve Hidayet Kışla toplantıda  bölgedeki tolumun sorunlarını bir an önce merkez  derneğimizin  öncülüğünde resmi kurumlara ulaştırması konusunda fikirbirliğine varıldı.
Öncelikli sorunlar olarak, bölge okullarında Türkce Dersleri , Anavatana ulaşım konusunda havayolu sorununun giderilmesi ile  genclerimize yönelik Mesleki ve Egitimsel kapsamlı çalışmalar üzerinde duruldu.
saarbrucken01