7 Kasım’da Gelsenkirchen’de yapılacak olan gecemiz ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Yönetim kurulumuz bir yandan organizenin planlarını hazırlarken,Türkiye kanadından geceye misafir olarak katılacakların vize işlemleri ise ayrı koldan yürütülmekte.

mustafa_ozturk

Derneğimize Medya iletişim konusunda destek sağlayan Gazeteci Cevdet Albay (sağda) Zonguldak’ta yayımlanan yerel gazetelerden Halkın Sesı Gazetesi Yazarı Mustafa Öztürk (ortada) ile görüştü.( Fotoğraf: Fikri Erdem )

Devrek’te görevli İhlas Haber Ajansı muhabiri gazeteci Fikri Erdem ile derneğimize medya konusunda katkı sağlayan gazeteci Cevdet Albay, Zonguldak’ta yayımlanan yerel gazetelerden Halkın Sesi gazetesi köşe yazarı Mustafa Özdemir ile Denge Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cevdet Akgün ile görüştü.

Arkadaşlarımız; Sosyal Medya üzerinden sahte hesaplar açarak, çirkin saldırılarla derneğimizi yıpratmaya yönelik “kendini bilmez kişilerin”  gerçeği yansıtmayan, asıl amacın derneğimizi karalama ve itibarsızlaştırma, bunun yanı sıra da Zonguldak basınını yanıltmaya yönelik  girişimleri olduğunu anlattılar.

İki ayrı gazeteyi temsil eden usta gazeteciler, olumsuz yöndeki yazılara karşı,  gerçeği öğrenmek için dernek ile iletişim kopukluğu yaşandığını ifade ettiler. Kaleme aldıkları eleştirisel yorum haberlerin yayımlanmasından sonra dernek yönetiminden yapılan açıklamanın geç kalındığını belirttiler.

Halkın Sesi Gazetesi yazarı  Öztürk, talihsizlik yaşandığı yönünde fikirlerini beyan etti ve  yazan kişileri daha sonra sosyal paylaşım hesabından sidiğini de sözlerine ekleyerek şunları söyledi.

” Siz meslektaşlarımıza inancımız sonsuz. Bu konuda hiç süphem yok. Listemden kişiyi daha sonra sildim. Yazılan iddiaların gerçeğini araştırmak için derneğin Almanya’daki telefon numarasını aradım ancak kimseye ulaşamadım. İletişim kopukluğu yaşandı” dedi.

Arkadaşlarımız, derneğimizin Almanya’da yapacağı geceye davet bildirisini Öztürk’e sundu. Öztürk ise Gelsenkirchen’de  çok yakın akrabalarının yaşadığını, pasaport ve vize işlemlerini tamamlayabilirse Almanya’ya geleceğini söyledi.

Denge Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Akgün ile  Çaycuma’daki ofset binasında görüşen arkadaşımız Albay, yazılarında ağır ithamlarda bulunan kişi ile irtibat kurmak istediğini ancak, kişinin kimlğini sakladığını ifade etti. Akgün, en kısa zamanda dernek başkanımız Mehmet Karakulak ile iletişim kurarak bir röportaj yapmak istediğini belirtti.

Akgün, derneğimizin konu ile ilgili dernek sayfasından yayımladığı görüntülü açıklamayı izlemedğini ve derneğimizin Facebook sayfasını kendi sosyal paylaşım sitesine ekleyerek Karakulak ile iletişim sağlayı tercih ettiğini açıkladı.  Akgün’e derneğimizin davet bildirisi verildi.

Bu arada arkadaşlarımız, Zonguldakspor Başkanı Avukat Süleyman Caner’e de kısa bir ziyarette bulundu. Derneğimizin gecesine davetli olan Cebi, kendisinin katılamayacağını ancak Zonguldakspor temsilcilerinden bir veya iki kişinin Almanya’daki geceye katılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

KLAVYEDEN ATEŞ EDENLER YANDI

Öteyandan edinilen bilgilere göre, derneğimiz hakkında gizli hesaplardan yazılar yazan, ( hakkında Alman savcılığına şikayet edilen ve soruşturma safhasında olduğu için adını yazmak istemedğimiz bilinen ‘ kişinin Denge Gazetesi’nde görevli bir bayan muhabire ağza alınmayacak kadar ağır hakaret ve ithamlarda buluduğu, hakkında Çaycuma adliyesi savcılığına “şikayet dilekçesi ” verildiği öğrenildi. Bayan muhabirin, internet üzerinden kendisi yapılan ve ağır hakaret içeren yazıları savcılığa ulaştırmasıyla soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Almanya’da asılsız iddialarla derneğimize yönelik asılsız iddialar üreterek karalama kampanyası yürütenler emellerine ulaşacaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar. Yaptıklarının ne kadar büyük bir suç olduğunu zamanla görecekler. Klavyeden ateş ederler adaleti ile dans etmenin ne demek olduğu bir gün çok iyi anlayacaktır.