Folklor faaliyetlerine ağırlık verdiğimiz, minik yavrularımızdan oluşan 1 ve 2. gurup ile akşam yemeğinde buluştuk.

Folklor gurubumuzu oluşturan değerlerimiz akşam yemeğinde bir araya geldi

Folklor gurubumuzu oluşturan değerlerimiz akşam yemeğinde bir araya geldi

Dernek yönetim kurulu, küçük yaş gurubundan oluşturduğu folklor değerlerimiz ve aileleri ile bir arada buluştu. Henüz küçük yaşlarda olmalarına rağmen, çıktıkları sahnelerde her geçen gün sergiledikleri değişik yöre oyunları ile başarıdan başarıya koşan altın çocuklarımıza akşam yemeği ziyafeti verildi.

Sahnelerde milli kıyafetleri ile kültürümüzün bir parçası olan folklorümüzün gelişmesinde ve tanıtımında şapka çıkartan yavrularımızın eksiklerini tamamlamak ve onlarla bir arada olmanın mutluluğunu birlikte yaşadık. Mutlu olmanın sevincine ailelerini de dahil ederek daha neler yapabileceğimizi konuştuk. Folklor faaliyetimiz ile ilgili çalışmaları yürüten değerli folklor hocamız Ali Cumbul ailelere; onların başarılı birer altın yıldız olduklarını ifade etti. Cumbul, onları eğitmekten mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.

Derneğimizin iki ekipten oluşan folklor gurubunu oluşturan, sergiledikleri oyunlarla göz dolduran, çevrede yapılan sosyal etkinliklere davetler alan küçük yavrularımızın her geçen gün profesyonelleşmeye adım adım ilerlediğinden söz eden dernek başkanımız onları, sergiledikleri oyunlara daha iyi motife etme yolunun başarılı olduklarını anlatmaktan, beğeni topladıklarından söz etmenin, kazanılan başarı ödülü kadar önemi olduğunu vurgladı.baskan_hoca01

Başkan Karakulak folklor ekibimize ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmasında, ” onlar geleceğin altın çocukları olma yolunda adım adım ilerliyor. Bu sayede, sahip oldukları genel kültürlerinden uzaklaşmayarak içinde yaşadığımız Alman toplumu karşısında  kültür elçilerimiz olarak olarak durmakta. Yakınlarımızda faaliyet gösteren etkinliklere onlar sayesinde katılma imkanı buluyor, sesimizi duyuruyoruz” dedi.

Sosyal etkinlikler çerçevesinde ailelerin de bir araya gelerek birbirleri ile kaynaşma imkanı sağladığını dile getiren dernek başkanımız, diğer alanlardaki sosyal etkinliklerin daha da güçlendirilmesi konularında çalışmaların hızlandırılacağını kaydetti.

folklor_gurubu_Aıle001

Ailelerin ise çocuklarının sahnede başarısını izledikçe mutlulu olduklarını anlatmaları, dernek yöneticileri olarak bizleri de son derece sevindiriyor. Derneğimiz, sosyal alanda yürütülen her türlü sosyal faaliyete destek vermeyi amaç edinmiştir. Bünyemizdeki diğer saz ve kitar gurubu ile kısa zamanda bir araya gelerek neler yapabileceğimiz konusunda  fikir alış verişi yürüteceğiz. Derneğimizin Saz ve Kitar eğitimi de verilmekte. Bu kurslara ilgi duyanların müracaatlarını bekleriz.