baskan2

Dernek Başkanımız Mehmet Karakulak

Karaman Ermenek’te meydana gelen maden faciası konusunda basın açıklaması yapan Dernek başkanımız Mehmet Karakulak, ‘ yüreğimiz madende mahsur kalanlar için atıyor’ dedi.

Karkulak açıklamasında Ermenek’deki maden ocağında mahsur kalan 18 maden işçimizin yeraltında mahsur kalmasına yönelik açıklamasında, elim olayın yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan tüm Türk vatandaşlarını derinden üzdüğünü belirtti.

Karakulak”in açıklaması şöyle:

” Ermenek’te meydana gelan maden ocağındaki kaza bizleri derin üzüntüye boğdu. İstenmeyen bu elim kazada halen yeraltında 18 işçinin mahsur durumda bulunması umutlarımızı söndürmüş değil ancak beklentimiz halen var. Umarız, onlar mahsur kaldıkları yerde halen hayattadırlar. Gurbette yaşayan biz Zonguldaklılar maden ocağına sahip bir ilden geliyoruz. Çok acılar yaşamış Karaelmas diyarı evlatlarıyız. Acının ne olduğunu biliyoruz. Ülkemiz yasa boğan bu olay, yurtdışında bulunan bizleri de derinden yaralamıştır. Ermenek’deki maden ocağında mahsur kalanların kurtulması için dua ediyoruz. Dileriz; Analar ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın. Devletimiz orada tüm gücü ile mahsur kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalarına devam ediyor.” dedi.

Ermenek_maden_su_baskini