7 Kasım günü Gelsenkirchen Güneş Düğün Salonu’nda yapılacak geceye Münster Başkonsolosu Ufuk Gezer özel davet edildi.

Dernek başkanımız Mehmet Karakulak ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kuzucu, Münster Başkonsolos Gezer’i ziyaret etti. Gezer, aldığı özel davetten memnuniyetini dile getirerek,” Almanya’da geniş topluluğu oluşturan Zonguldaklılar geleneksel gecesine davetli olmaktan mutluluk duyarız. Biz ülkemizi ve vatandaşlarımızı temsilen burdayız, aranızda olmaktan memnuniyet duyacağım” dedi.

IMG-20141010-WA0010 IMG-20141010-WA0007
(Soldan sağa: Mehmet Kuzucu, Dernek başkanımız Mehmet Karakulak ve başkonsolos Ufuk Gezer)

Gezer bu özel davet üzerine dernek zöneticilerimizi 29 Ekim Cumhuriyet Balosu’na davet etti. Bir saat kadar süren ziyarette Karakulak bölgemizdeki maden ocaklarında çalışanların pek çoğunun 60’lı yıllarda Almanya’ya maden işçisi olarak geldiğini, gelenlerden, hala üç kuşak maden işcisi olarak çalıştığını dile getirmesi üzerine kubaşkonsolos Gezer, ” onların dertlerini yakından dinlemek ve ilgilenmek isterim, onlarla yapacağınız bir toplantıya mutlaka gelirim, beni bu konuda haberdar edin” dedi.

Başkonsolos ayrıca, iş piyasasında işsizliğin daralması ve ekonomik sorunların çoğaldığı Almanya’da işsizlikten dolayı sıkıntı yaşayan gençlerin sorunlarına yakından ilgi duyduğunu belirtti.