Derneğimiz, kısa süre önce merkezi Gelsenkirchen’de bulunan Kimsesiz Çocuklar Yurdu (Kinderheim) için başlattığı kampanyadan elde ettiği bağışlar yerine ulaştı.

bagıs1

Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın çabaları ile vatandaşlardan elde edilen oyuncak, kısmen giysi ve daha pek çok çeşitli oyuncak malzemesi, Arkadaşlarımız tarafından yurt yetkililerine teslim edildi.

Değişik milletlerden, aralarında Türk çocuklarının da  bulunduğu ortalama 5 ile 15 yaş guruplarından oluşan toplam110 çocuğun kaldığı  yurt görevlileri derneğimize ve bağışta bulunanlara teşekkür ettiler.

Derneğimizin yönetim kurulu üyesi, işadamı Sercan Burus maddi bağışta bulunarak insani yardıma destek oldu. Yurt müdürü Tromel, kampanyamıza yönelik,” ilk defa müslüman bir kuruluşun bizler için başlattığı kampanya bizleri çok duygulandırdı. Bu kampanyayı yürütenlere ve bağışta bulunanlara teşekkür borçluyuz.” dedi.

bagıs2

Kampanyamız Alman Basının ilgisini çekti. Yapılan bağışların teslimini fotoğraflayan Alman gazeteciler, kampanya ile ilgili bilgiler aldı.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan dernek başkanı Mehmet Karakulak,” kampanyamız sınırlı kalmayacak, kampanyamızı ileriye dönük genişleteceğiz. Bünyemizdeki öğrenciler ile birlikte “Uyum” adına bir proje yaparak, etkinlik yapmayı planlıyoruz. Burada yaşayan çocukları sevindirebildiysek bu bizi mutlu eder. Bizim dernek olarak hedefimiz, sosyal alanda yapılan veya yapılacak her türlü yararlı işlere imza atmak olmalı” dedi.