Derneğimizin, kısa süre önce merkezi Gelsenkirchen’de bulunan Kimsesiz Çocuklar Yurdu (Kinderheim) için başlattığı kampanya ile ilgili bir yazı Alman basınında yer aldı.IMG-20150110-WA0006

Gelsenkirchen’de yayımlanan yüksek tirajlı haftalık  mahalli gazete (Stadtspiegel) haberinde derneğimizden övgü  başarı ile ile söz etti.  Kampanyamız ile ilgili  Gerd Kaemper imzası ile yayımlanan haberde derneğimizin 20 yıldır aktif  faaliyet gösterdiğine dikkat çekilerek; Almanya genelinde her ırktan ve inançtan genç nesile eşit yardım etme yolunda , Alman kurumları ile ortaklaşa çalışmayı hedef olarak belirlemiştir.’ denildi.

Gazete haberinde dernek üyelerinin Almanya’yı vatan ikinci vatan olarak  kabul etmiş, Türkiye’deki madencilere yakınlığı ile de tanındığına vurgu yapmakta.  Ruhr Havzası ile Karaelmas diyarı Zongulda’ın ortak yanı bulunduğunu ve arada köprü görevi oluşturduğunun altı çizildi. Dernek üyelerinin ” yaşadığımız ülkeyi vatan olarak görüyoruz ” görüşüne  yer verilen haberde, bölgedeki dernekler arasında en güçlü, çok sayıda üyesi bulunduğu kaydedildi.

 

http://www.gelsenkirchen.de/de/Rathaus/Auslaenderangelegenheiten/_doc/Newsletter_KIGE_04_FINAL.pdf